Ohnivý oceán

17. března 2009 v 22:32 | Meliss |  Filmy a seriály

Ohnivý oceán - jeden z mých nejoblíbenějších snímků a zároveň film natočený podle skutečné události. Nechci sem uvádět pouhé "o čem to je", ale popsat můj dojem z něj a též vás i trochu nalákat... ^^


Český název: Ohnivý oceán (pozn. podle jména závodu)
Americký název: Hidalgo (pozn. podle jména koně hlavního hrdiny)
Největší hvězdy: Viggo Mortensen, Zuleikha Robinson, Omar Sharif, Louise Lombard

Děj:
Kovboj Frank T. Hopkins (Viggo Mortensen) byl kdysi žijící legendou, ale dny jeho slávy jsou dávno sečteny - se svým věrným koněm Hidalgem se stal vyděděncem ve vlastní zemi. Když je ale jako první Američan v historii pozván k účasti ve vyčerpávajícím, 3 000 mil dlouhém závodě napříč nelítostnou krajinou Arabské pouště, má znovu šanci dokázat, co v něm ve skutečnosti je. Závod, během kterého se pokusí o nemožné, se však stane nejen záležitostí hrdosti a cti, ale také bojem o přežití. (oficiální text distributora)

Můj názor:
Mnoho lidí pokládá Ohnivý oceán za nudný, plný klišé a dějově zavedených pravidel. Tento pohled mě trošku rozesmutnil, ale nutno uznat, že mají z určitých částí pravdu. Ovšem s nudou absoluteně nesouhlasím - film mě bavil. A pořádně bavil! Na konci jsem dokonce nechala ukápnout nejednu slzičku, až tak mi to přišlo dojemné (přiznávám, že jsem pěkná cíťa xP)..

Charizmatický Viggo Mortensen hrál svou roli více než dobře, cowboy mu byl jako šitý na míru. I s ostatním hereckým obsazením a výkony jsem byla spokojená. Nikdo mi nijak nevadil, nenarušoval komplexnost filmu. Kamera taky zabírala hezky. V jednu chvíli poušť, pak nebe, stádo divokých mustangů.. Bylo na co se koukat. Kameraman odvedl slušnou práci. ^^ Dalším tématem by mohla být hudba. Příjemným způsobem podtrhovala celkový dojem a do exotických prostředí bezvadnězapadala.

To nejkrásnější na filmu je však příběh a hlavní myšlenka - koně. Ne že bych kdy byla jejich bůhví jakým milovníkem, nikdy jsem horečnatě nehltala knížky o těch >velkých psech< ani nic podobného, prostě je mám jen upřímně ráda. To však stačilo na to, abych se při mnohých záběrech na klisny, hřebce a hlavně Hidalga rozněžňovala jako úplný pošuk. Jak říkám, na řadu přišly i scény, které mi vehnaly slzy do očí. Zároveň se mi i líbilo Frankovo spříznění s Indiány - ať už pokrevní nebo myšlenkové...

Abych to zhrnula a podtrhnula - Ohnivý oceán je překrásný filmík, avšak zrovna dvakrát z klasické struktury filmu nevytrhne. Přesto určitě stojí za to se na něj podívat, najít si nějaký ten volný večer a pustit si ho... Pro milovníky koní témeř povinností!

Film Ohnivý oceán můžete v cz znění STÁHNOUT >>ZDE<<

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Akemi-chan - SB^^ Akemi-chan - SB^^ | Web | 18. března 2009 v 14:42 | Reagovat

x)))

Nwm, co bych k tomu řekla, jenže to nejspiš není film pro mě - no, dobrovolně bych se do něj nepustila - vážně, kombinace drama - western - koně (xDD) je pro mě smrtelná )))

2 Eliota Eliota | Web | 18. března 2009 v 15:36 | Reagovat

Moc mě to nezaujalo, takže se na to podívám, až se mi to dostane pod ruku, stahovat se mi to nechce. :D

3 Elyone J. D. Elyone J. D. | Web | 18. března 2009 v 17:07 | Reagovat

Jejdá teď mi to dochází! Ten film jsem viděla! :D

A ta scéna, kdy je přivázanej ve stanu a ty prapodivné klišťky ty-víš-na-co.. :D

Sem se celkem pobavila.. ale na druhou stranu mě film i rozesmutnil..

Určitě se na něj koukněte .))

Jo a četla jsem.. "do erotických prostředí.." :D exotických, exotických sakra ^^

4 Meliss Meliss | 18. března 2009 v 21:52 | Reagovat

no jako western to zrovna brát nemůžete.. víte, ten cowboy v arábii.. :D a souhlasím s elyone - je to vážně film, který dokáže pěkně rozesmutnit..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama